Jakie problemy zdrowotne można zgłaszać do gabinetu rehabilitacji? Gabinet Rehabilitacji pomaga pacjentom po udarze mózgu, pourazowym uszkodzeniu mózgu, schorzeniach neurologicznych i narządu ruchu. Aby zapewnić wsparcie medyczne, specjaliści stosują nowoczesne techniki, zabiegi, ćwiczenia, fizjoterapię w celu przywrócenia funkcji chodu, likwidacji sztywności stawów itp.
Leczenie specjalistyczne w Gabinecie Rehabilitacyjnym
Każdy ma swoje zainteresowania w życiu: hobby, ulubione zajęcia. Niestety wraz z postępem udaru możliwości są ograniczone i człowiek musi zrezygnować z radości i przyjemności życia. To właśnie na podstawie wypracowanych przed udarem działań społecznych i rodzinnych specjaliści w gabinecie rehabilitacyjnym będą stymulować pacjenta do przynajmniej częściowego powrotu do dawnego trybu życia i umiejętności. Innymi słowy, nazywa się to terapią zajęciową i przyspiesza powrót utraconych funkcji oraz stymuluje aktywność mózgu. Aby osiągnąć określone rezultaty, specjaliści wykonują na pacjentach różne zabiegi przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu.
Ponad połowa osób po ostrym udarze mózgu nie może chodzić, a zaburzenia motoryczne utrzymują się nawet do 3 miesięcy. Skuteczny trening fizyczny jest jednym z celów neurorehabilitacji po udarze mózgu. Unikalnym aspektem kompleksowej rehabilitacji w gabinecie rehabilitacyjnym jest wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do przywracania funkcji motorycznych. Jest to kompleks treningowy, urządzenie jest odpowiednie dla pacjentów z zaburzeniami funkcji motorycznych po udarze mózgu, urazie rdzenia kręgowego, urazie mózgu, chorobie Parkinsona, urazie stawów.
Środki rehabilitacyjne – zabiegi poprawiające pracę mięśni i stawów
Bezpośrednio w gabinecie rehabilitacji spondylus-rehabilitacja.pl/ znajduje się nowoczesny sprzęt do fizjoterapii. Urządzenia wyposażone są w system pozwalający na dowolną kombinację następujących rodzajów naświetleń: Elektroterapia + Ultradźwięki + Laser + Magnetoterapia. Możliwości rehabilitacyjne są również rozszerzone o szereg ćwiczeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb danej osoby. Hydromasaż poprawia krążenie krwi i limfy w kończynach, sprzyjając wczesnej odbudowie sparaliżowanych mięśni i normalizacji zaburzonych funkcji motorycznych.
Integracyjna rehabilitacja pacjentów ze schorzeniami układu nerwowego i narządu ruchu w gabinecie przez wykwalifikowanych specjalistów z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu pozwala osiągnąć maksymalnie pozytywne efekty w przywracaniu zaburzonych funkcji organizmu.
Jakie problemy zdrowotne można zgłaszać do gabinetu rehabilitacji?
Osteochondroza, zapalenie korzonków nerwowych, przepukliny międzykręgowe i różne wady postawy są wynikiem siedzącego trybu życia i niewłaściwego podejścia do własnego zdrowia. Profilaktyka i rehabilitacja schorzeń kręgosłupa jest ważnym zadaniem medycyny. To pytanie jest powodem wizyty w gabinecie rehabilitacyjnym.
Osoby korzystające z pomocy ekspertów mogą pozbyć się:
- ból głowy
- ból szyi, ból pleców
- przepuklina międzykręgowa
- konsekwencje urazów kręgosłupa i głowy
- wady postawy (skolioza, garbienie się)
- choroby zapalne kręgosłupa (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa itp.);
- ból mięśni i ograniczona mobilność.
Wszystkie te problemy zdrowotne mogą pojawić się, gdy dana osoba musi podnosić ciężkie ładunki, siedzieć za kierownicą przez długi czas lub siedzieć przy biurku. Rehabilitację mogą przeprowadzić specjaliści po zdiagnozowaniu odchyleń od normy we wszystkich odcinkach kręgosłupa (prowadzących przede wszystkim do przewlekłych i ostrych przeciążeń kręgosłupa oraz rozwoju zmian chorobowych).
Korzyści z rehabilitacji
Cechą charakterystyczną rehabilitacji jest to, że pacjent czuje się lepiej. Jednocześnie ból mija, postawa się prostuje, zwiększa się odporność na nacisk fizyczny i zapobiega się dalszemu pogarszaniu się. Odpowiednio dobrane zabiegi, masaże i ćwiczenia działają na mięśnie głębokie grzbietu, które łączą kręgi i zapewniają ruchomość kręgosłupa, przywracając ruchomość mięśni i stawów. Przebieg terapii manualnej i masażu nie gwarantuje całkowitego wyzdrowienia i uśmierzenia bólu. Długotrwałe efekty terapeutyczne można osiągnąć jedynie tworząc i wzmacniając gorset mięśniowy. Specjaliści pracują z każdym pacjentem indywidualnie, a nawet najbardziej zapracowane osoby będą miały możliwość odwiedzenia gabinetu rehabilitacyjnego w dogodnym dla pacjenta terminie.
Osoby prowadzące siedzący tryb życia (pracownicy biurowi, studenci, kierowcy), osoby pracujące w podnoszeniu ciężarów, sportowcy szczególnie potrzebują profilaktyki i leczenia poprzez rehabilitację. Masaż leczniczy polega na oddziaływaniu na tkanki, skórę, mięśnie itp. Polecany jest do leczenia bólów kręgosłupa, rwy kulszowej, skręceń, zwichnięć, urazów ścięgien, napięcia i sztywności mięśni. Masaż sportowy przeznaczony jest dla sportowców i osób aktywnych fizycznie, które chcą uniknąć kontuzji, rozluźnić mięśnie i przeciwdziałać skutkom przetrenowania.