Poradnia ortopedyczna

Poradnia ortopedyczna

Poradnia ortopedyczna https://ortho-expert.pl/lekarze/ – terapia mięśniowo-szkieletowa to miejsce dla pacjentów cierpiących na schorzenia związane z narządem ruchu. Z usług pracujących tam lekarzy korzystają osoby po wypadkach i urazach, przewlekle chorzy, dzieci i dorośli. Istniejące kliniki ortopedyczne mogą mieć określone specjalizacje, takie jak ortopedia sportowa, leczenie schorzeń kręgosłupa i mogą przyjmować pacjentów z różnymi schorzeniami. Świadczą swoje usługi dzięki dofinansowaniu z NFZ, a także działają prywatnie.

Usługi ortopedyczne

Kliniki ortopedyczne są przepełnione, ponieważ coraz więcej osób cierpi z powodu sportu, kręgosłupa, osteoporozy i nie tylko. Wynika to głównie ze stylu życia, małej aktywności fizycznej, nadwagi i chorób cywilizacyjnych. Chirurdzy ortopedzi w Ortho Expert diagnozują i leczą wrodzone i nabyte wady narządu ruchu i narządu ruchu. Udzielają również porad dotyczących wad postawy, diagnozowania urazów i zmian zwyrodnieniowych. Przeprowadzone badania były bardzo szerokie i obejmowały:

  • Wywiady i konsultacje ortopedyczne,
  • Kwalifikacje pacjenta do leczenia zachowawczego i chirurgicznego,
  • Kontrolowany dostęp przed i po zabiegu,
  • Leczenie i operacja.

Rozpoznanie ortopedyczne opiera się na przesłuchaniu, badaniu palpacyjnym i diagnostyce obrazowej. Badanie manualne pozwala na sprawdzenie ruchomości badanych narządów, wykrycie ewentualnego bólu i obrzęku. Najczęściej wykonywanymi badaniami dodatkowymi są: USG, RTG, tomografia i rezonans magnetyczny. Egzaminy mogą określić zakres uszkodzeń i wykazać nieprawidłowości, guzy, torbiele lub złamania. Najdokładniejszym badaniem jest MRI, które pokazuje wszystkie zmiany w układzie mięśniowo-szkieletowym, których nie widać innymi badaniami.

Operacja przeprowadzona w poradni ortopedycznej

Poradnie ortopedyczne zajmują się leczeniem pacjentów z wieloma problemami, jednak do najczęstszych zabiegów należą:

  • urazy kolana, kostki i barku,
  • uraz łąkotki kolana,
  • uraz więzadeł stawowych,
  • chirurgiczne leczenie niestabilności rzepki,
  • schorzenia i urazy kręgosłupa, takie jak przepuklina dysku, rwa kulszowa,
  • choroby zwyrodnieniowe,
  • zespół cieśni nadgarstka,
  • endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego,
  • haluksy i inne deformacje stóp,
  • kontuzje i kontuzje obejmują m.in.
  • rekonstrukcja ścięgien i mięśni
  • wydłużanie kończyn,
  • zwichnięcie,
  • złamanie itp.

Kiedy należy zgłosić się do poradni ortopedycznej?

Poradnia ortopedyczna
Poradnia ortopedyczna

Wizyta u ortopedy w ramach NFZ wymaga skierowania od lekarza rodzinnego. Wizyty prywatne nie wymagają skierowania, wystarczy umówić się na dogodną wizytę w wybranej przez siebie klinice. Istnieje wiele powodów, dla których pacjenci powinni skonsultować się z chirurgiem ortopedą. Wiele osób myśli, że ortopedzi zajmują się tylko urazami i złamaniami kości, ale to oczywista nieprawda.

Na wizytę do specjalisty warto umówić się, gdy dokuczają Ci bóle krzyża, bóle lub obrzęki kończyn górnych i dolnych, kontuzje oraz ograniczona ruchomość stawów. Powinieneś zobaczyć ortopedę z powodu choroby zwyrodnieniowej, przepukliny dysku, przepukliny dysku, rwy kulszowej. Lekarze zajmują się również leczeniem wad wrodzonych i wad postawy, czyli lordozy, skoliozy, kifozy, płaskostopia, szpotawości i koślawości kolan. Osoby wysportowane z różnego rodzaju kontuzjami czy zmianami przeciążeniowymi również powinny zgłosić się do lekarza ortopedy korzystającego z Ortho Expert.

Chirurdzy ortopedzi pomagają osobom z rakiem kości, w którym to przypadku leczenie odbywa się we współpracy z innymi specjalistami. Rodzice niemowląt i małych dzieci, którzy zauważą u swojego dziecka nieprawidłowy rozwój, powinni zgłosić ten fakt lekarzowi ortopedzie. Dziecko z ograniczoną mobilnością, małą aktywnością, chodzeniem na palcach czy kuleniem to pierwsze oznaki, że wizyta u lekarza jest wskazana. U dzieci najczęściej diagnozowane są urazy i zmiany zapalne stawów barkowych i kolanowych. Wady wrodzone są również powszechne i można je wyeliminować dzięki szybkiej diagnozie i leczeniu.

Poradnia ortopedyczna – metody leczenia

Problemy z układem mięśniowo-szkieletowym można leczyć na różne sposoby, od leków po skomplikowane operacje. Wiele zaburzeń ruchowych można wyleczyć bez operacji. Niektóre choroby można usunąć za pomocą zabiegów małoinwazyjnych, takich jak artroskopia i tenoskopia. Duże kliniki wyposażane są w stoły operacyjne do wykonywania skomplikowanych zabiegów, często ratujących życie i przywracających sprawność. Rehabilitacja odgrywa ogromną rolę w leczeniu ortopedycznym, wspomagając gojenie i pomagając w powrocie do zdrowia. W dużych gabinetach ortopedycznych fizjoterapeuci pomagają pacjentom w powrocie do zdrowia, wykonując różnorodne zabiegi, masaże i zlecając ćwiczenia w celu poprawy zakresu ruchu i przywrócenia codziennej funkcji.

Poradnie ortopedyczne przyjmują coraz więcej pacjentów, a korzystają z nich pacjenci w każdym wieku. W miarę rozwoju cywilizacji coraz więcej ludzi cierpi na choroby, zwyrodnienia układu mięśniowo-szkieletowego. Wybierając lekarza ortopedę warto wybrać kogoś, kto pracuje w nowoczesnej klinice z profesjonalnym wyposażeniem. Szanowani i znający się na rzeczy chirurdzy ortopedzi regularnie uczestniczą w szkoleniach i kongresach, aby być na bieżąco z najnowszymi technikami. W poradniach ortopedycznych pracują także inni specjaliści, np. neurolodzy czy lekarze sportowi, dzięki czemu można zapewnić kompleksowe leczenie.

Rekomendowane artykuły