Zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie

Jak można obstawiać w Polsce zakłady bukmacherskie? Coraz więcej Polaków zakłada się w ten sposób. Typować można zaś nie tylko np. numery Dużego Lotka, ale także to, co wydarzy się w konkretnym meczu piłkarskim, spotkaniu tenisowym itp. Warto zaznaczyć, że gracze obstawiają przeróżne zakłady korzystając z trzech głównych metod. Dzisiaj wszystkie z nich zostaną przez nas szczegółowo omówione.

Punkty stacjonarne

Kiedyś obstawianie zakładów bukmacherskich odbywało się przede wszystkim w ten sposób. Tak naprawdę ta opcja przetrwała do dzisiaj, chociaż jest już zdecydowanie mniej popularna. Dawniej ludzie nie mogli jednak grać np. przez sieć, co obecnie jest bardzo powszechne. Nie było również np. aplikacji mobilnych, za pomocą których teraz można obstawiać (nawet poza swoim domem lub mieszkaniem) rozmaite zakłady bukmacherskie. Punkty stacjonarne są obecne szczególnie w największych polskich miastach i miasteczkach. Korzystają z nich głównie osoby, które mieszkają niedaleko takich lokali naziemnych. Tak samo, jak ludzie starsi. Nie są oni przekonani do obstawiania w sieci lub poprzez aplikacje mobilne. Jeśli ktoś jest natomiast przyzwyczajony do danego modelu typowania od kilkunastu, kilkudziesięciu lat, to raczej nie chce tego zmieniać.

Polityka firm bukmacherskich odnośnie punktów stacjonarnych jest różna. Niektóre podmioty mają naprawdę sporo lokali na terenie kraju. Na tej płaszczyźnie bryluje przede wszystkim STS. Sporo punktów stacjonarnych ma również Fortuna. Gdzie jeszcze można grać w ten sposób? Chodzi o takie firmy bukmacherskie, jak LV BET, Superbet, forBET, Betfan, czy GO BET. Niektóre podmioty z tego sektora dochodzą do wniosku, że oferowanie zakładów w punktach stacjonarnych mija się z celem.

Kilka lat temu np. włodarze Totolotka zdecydowali o zamknięciu wszystkich lokali naziemnych. Do tej pory ta decyzja nie została cofnięta. Jaka będzie przyszłość lokali naziemnych? Na pewno nie zostaną one wszystkie zamknięte. W końcu jest dość dużo osób, które lubią obstawiać w ten sposób. Można jednak przypuszczać, że z roku na rok liczba lokali naziemnych będzie się jednak zmniejszać (szczególnie chodzi o mniej znane marki).

Granie online jest coraz popularniejsze

Zakłady bukmacherskie
Zakłady bukmacherskie

Mniejsze zainteresowanie zakładami bukmacherskimi (oferowanymi przez podmioty stacjonarne) z czegoś musi wynikać. To oczywiście jest związane z możliwością typowania w sieci. Coraz więcej osób korzysta z tego rozwiązania. Przede wszystkim chodzi o ludzi młodych i tych w średnim wieku. Najtrudniej do takiego modelu typowania jest przekonać osoby starsze (co jest jednak zrozumiałe).

Dlaczego warto obstawiać zakłady bukmacherskie online? Przede wszystkim dzięki temu można oszczędzić sporo czasu. Nie wszyscy gracze zainteresowani tym zagadnieniem mieszkają w miastach, czy miasteczkach (obok lokali naziemnych). Obstawianie u siebie w domu czy mieszkaniu to bardzo duża oszczędność nie tylko samego czasu, ale także pieniędzy. Jeśli nie musisz wydawać pieniędzy na paliwo, gaz, czy bilety komunikacji miejskiej itp. to w Twoim portfelu zostanie więcej gotówki. Szczególnie teraz (kiedy to praktycznie wszystko bardzo mocno podrożało) ma to znaczenie. Obstawianie w domu to także dużo większa wygoda.

Warto zaznaczyć, że lokale stacjonarne mają oczywiście swoje godziny otwarcia i zamknięcia. Jeśli grasz w sieci, to możesz typować praktycznie 24 godziny na dobę. Na tym polu nie ma żadnych ograniczeń. Poza tym internetowy gracz nie musi przejmować się żadnymi kolejkami, co szczególnie w trakcie typowania live ma spore znaczenie (nawet kilka sekund zwłoki może sprawić, że dobry kurs zmieni się na dużo mniej atrakcyjny albo zostanie całkowicie wycofany z oferty).

Aktualnie każda profesjonalna firma z tej branży oferuje zakłady bukmacherskie online. Spora konkurencja na rynku zakładów wzajemnych powoduje, że Klienci… mogą na tym zyskać. Nowi gracze otrzymują bowiem np. atrakcyjne bonusy na start. Warto dodać, że tutaj nie ma żadnych limitów. Teoretycznie można zatem posiadać konta bukmacherskie u różnych operatorów. I sporo osób tak robi. Chociażby po to, aby właśnie skorzystać z bonusów na start, które są oferowane przez podmioty bukmacherskie.

Aplikacje mobilne

Jak jeszcze można typować zakłady bukmacherskie? Z roku na rok jest coraz więcej godnych polecenia opcji. Aktualnie sporo osób korzysta z aplikacji mobilnych. Dzięki nim nasze codzienne życie jest dużo łatwiejsze. Okazuje się, że aplikacje mobilne odgrywają coraz większą rolę także w przypadku zakładów bukmacherskich. Wszystkie topowe firmy posiadają je zaś w swojej ofercie. Aby z nich skorzystać w praktyce, trzeba je pobrać, a potem zainstalować.

Dzięki temu będziesz mógł obstawiać nawet poza swoim miejscem zamieszkania. Jest to szczególnie rekomendowana opcja dla osób, które np. często są w delegacjach itp. Nie ma bowiem przeszkód, by w ten sposób analizować wydarzenia bukmacherskie, obstawiać je lub np. oglądać rozmaite wydarzenia sportowe, które są transmitowane przez konkretnego bukmachera online. Aplikacje mobilne zapewniają naprawdę wiele możliwości!

Rekomendowane artykuły