Jak bezpiecznie korzystać z bezdotykowej myjni samochodowej?

Jak bezpiecznie korzystać z bezdotykowej myjni samochodowej?

Jak bezpiecznie korzystać z bezdotykowej myjni samochodowej? Większość z nas korzysta z usług myjni samochodowej, gdy nasze samochody wymagają gruntownego umycia. Jedni stawiają na mycie samochodu raz w tygodniu, inni tylko raz, przez określony czas. Myjnie bezdotykowe stały się w ostatnich latach bardzo popularne i są wybierane przez kierowców częściej niż myjnie tradycyjne, gdzie samochód musi jechać, gdzie szczotki wykonują określoną pracę.

Większość dużych miast, jak również wiele mniejszych miejscowości posiada myjnie bezdotykowe. Każdy, kto chce w ten sposób umyć swoje auto z pewnością ma taką możliwość. Dziś jednak chcemy się zastanowić, jak wygląda problem mycia samochodu w takiej myjni i co należy zrobić, aby nie uszkodzić auta, a właściwie go wyczyścić.

Popularność myjni samochodowych

Ich popularność świadczy o tym, że wciąż mają nowe perspektywy, a głód na nie jest naprawdę duży. Dlaczego ludzie wolą i polegają na takich myjniach samochodowych? Największą zaletą jest oczywiście sama cena, gdyż w przypadku myjni bezdotykowej cena może być nawet o 50-60% niższa niż tam, gdzie myjemy auta szczotką. W myjni dotykowej koszt umycia samochodu to około 25-30 zł. Jeśli chodzi o wybór myjni bezdotykowej, to ciężko tu podać cenę, bo wszystko zależy od tego, czy korzystamy ze wszystkich programów i jak sprawnie pracujemy. Osoba w dobrej kondycji fizycznej i energii, która potrafi posługiwać się taką szczotką, może za 10 zł zrobić gruntowne mycie samochodu.

Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że zła myjnia może odcisnąć piętno na Twoim samochodzie, zwłaszcza jeśli się spieszysz i chcesz umyć samochód jak najtaniej. Czasami lepiej zapłacić trochę więcej, ale robić to powoli, ostrożnie i bez uszkodzeń. Jak być może wiesz, myjnie samochodowe pracują ze specjalnymi pistoletami i wodą, które działają pod bardzo wysokimi ciśnieniami. Jeśli źle użyjemy tej włóczni, możemy poważnie uszkodzić nasz samochód, a zamiast ładnego, czystego samochodu wyrządzilibyśmy więcej szkody niż pożytku.

Kto nie może skorzystać z myjni bezdotykowej?

Jak bezpiecznie korzystać z bezdotykowej myjni samochodowej?
Jak bezpiecznie korzystać z bezdotykowej myjni samochodowej?

W większości wszystkie myjnie działają na zupełnie innych zasadach, a każda myjnia ma inny typ pojazdów. W większości miejsc mogą jednak z nich korzystać samochody, z wyjątkiem pojazdów terenowych i czterokołowców. Na tego typu pojazdach zalega dużo błota i piasku, co może mieć wpływ na uszkodzenia i sprawne działanie myjni, dlatego przepisy zabraniają tego typu pojazdom korzystania z tego typu usług. Należy również zdać sobie sprawę, że myjnie bezdotykowe nie mogą używać własnych produktów, w tym gąbek i detergentów. Zakazać tego wprost, nie wszyscy to przestrzegają. Dzięki monitoringowi, który działa 24 godziny na dobę, często takie zachowania można wykryć natychmiast, a kierowcy mogą zostać ukarani grzywną za nieprzestrzeganie przepisów. Myjąc auto gąbką blokujemy pozycję i czas mycia znacznie się wydłuża. Na szczęście coraz więcej nowoczesnych myjni na rynku oferuje mycie specjalnymi gąbkami. O ile usługa jest zdecydowanie droższa, to zdecydowanie warto zaryzykować, zwłaszcza jeśli chodzi o czysty samochód, którego nie zawsze możemy uzyskać w postaci tradycyjnego mycia bezdotykowego.

Jakie są funkcje indukcyjnej myjni samochodowej?

Wszystkie myjnie bezdotykowe posiadają określone funkcje, z których należy skorzystać, aby doprowadzić samochód do stanu, na którym nam zależy. Po pierwsze mamy do czynienia z tak zwanym spryskiwaniem felg, chociaż nie wszystkie myjnie posiadają tę procedurę. Ci, którzy dostarczają nam specjalny płyn z pompką, spryskujemy pompką felgi, aby nie uszkodzić powłoki. Potem mamy pranie, więc używamy gorącej wody i specjalnego mikronowego proszku. W takim przypadku w niektórych myjniach zamiast tego można użyć szczotki z aktywną pianką. Następna procedura to płukanie, więc dokładnie spłukujemy każdy proszek lub płyn, aż na samochodzie nie pozostanie plama. Następnie przychodzi woskowanie, które można pominąć, ale warto zaryzykować, jeśli zależy nam na trwałej ochronie i idealnym połysku. Myjnia bezdotykowa posiada również wykończenie w połysku, dzięki czemu możemy zabezpieczyć nasz lakier bez pozostawiania widocznych śladów po wyschnięciu.

Aby nie uszkodzić samochodu, warto dokładnie zapoznać się z niniejszym regulaminem przed przystąpieniem do pracy, aby mieć pewność, że wszystko robimy dokładnie, poprawnie i w pełni bezpiecznie. To niezwykle ważna rzecz iz pewnością warta zaryzykowania, jeśli nasze samochody mają nadal dobrze wyglądać. Myjnie bezdotykowe to świetne i skuteczne rozwiązania, ale tylko wtedy, gdy są wykorzystywane w odpowiedni sposób.

Rekomendowane artykuły